Dlaczego nawet po 12 latach nie mogę zapomnieć o kobiecie?

witam moj problem polega na tym ze minelo 12 lat od rozlaki z moja pierwsza miloscia a ja dalej o nim mysle zalozylam rodzine mam meza dziecko a co jakis czas pojawiaja sie wspomnienia teraz coraz czesciej i glebiej konczy sie to snami z jego udzialem niewiem co mam o tym myslec prosze o pomoc

Witam serdecznie, sny i wspomnienia to nic złego, jeśli nie powodują dysfunkcji, nie zaburzają Pani normalnego, codziennego funkcjonowania to nie jest to powód do zmartwień,10 lat temu była Pani jeszcze dzieckiem, pierwsza miłość, pierwszy związek musiał być uczuciowy i b. silny, wspomnienia o byłym związku, jego tylko dobrych chwil, być może idealizowanie go, może czasem pojawiać się min dlatego, że być może przeżywa Pani jakieś trudności w aktualnym związku, Pozdrawiam serdecznie

Witam, wspomnienia pierwszego związku są silne, jak każde nowe doświadczenie. To dobrze że przeszłość wiąże się z miłymi doświadczeniami, sentymentami. Warto skorzystać z pomocy psychologicznej jeżeli to Panią niepokoi. Proszę się zastanowić co takiego pojawia się we wspomnieniach, jakie odczucia, co wywołują, czy czegoś Pani teraz nie brakuje. Czy to może również wiązać się z tęsknotą za przeszłością, za innym etapem życia, nieobarczonym jeszcze ilością zobowiązań, ich natłokiem.
Pozdrawiam serdecznie