Dlaczego nawet po schudnięciu czuję się źle we własnym ciele?

Witam Mam 20 lat i obecnie ważę 47-48kg. Udało mi się schudnąć, bo startowałam z wagi 88,5kg.. Nadal czuję się źle w swoim ciele i uważam, że powinnam jeszcze trochę schudnąć. Ćwiczę codziennie z E.Chodakowską i staram się prowadzić zdrowy tryb życia, jem 4 razy dziennie. Bardzo często mam ochotę na słodycze (głównie lody) i zazwyczaj nie udaje mi się jej zwalczyć. Wychodzę z założenia, że wolę je zjeść a potem poćwiczyć lub zjeść mniej czegoś innego. Moje myślenie jest złe. Jak temu zaradzić?

Witam Panią,

nie pisze Pani na temat swojego wzrostu więc trudno jest ocenić czy ma Pani niedowagę, ale domyślam się że tak ponieważ waga ciała jest bardzo niska jak na Pani wiek. Uwazam, że nieprawidłowo bilansuje Pani swoją dietę skoro często występuje ochota na słodycze. Jadłospis powinien byc pełnowartościowy i zawierać produkty bogate w białko, węglowodany złożone oraz ,,dobre tłuszcze". Jada Pani 4 posiłki a powinno byc 5. Myślę też że występuje problem z zaburzeniami odżywiania skoro wazy Pani tak niewiele a nadal chce Pani chudnąć.
Najlepiej skonsultować sie z dietetykiem oraz psychoterapeutą zajmującym się zaburzeniami odżywiania.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Przechodząc na dietę i odchudzając się zadbała Pani o swoje ciało, wygląda na to, że na poziomie emocjonalnej nie udało się Pani poczuć pełnej satysfakcji ze swojego osiągnięcia. Ciało i psychika wzajemnie na siebie wpływają, prawdopodobnie czas, aby sprawdziła Pani czego na poziome emocjonalnym potrzebuje Pani, aby poczuć zadowolenie i dobrze się poczuć w swoim ciele. Warto, aby podjęła Pani psychoterapię i zadała sobie pytanie o swoje wewnętrzne poczucie wartości, nie to związane z wyglądem, ale to dotyczące tego "czy lubię siebie?". Pozdrawiam