Dlaczego nawracają u mnie serowate upławy?

Jestem kobietą, mam 23 lata. Od dwóch lat co roku dopada mnie grzybica pochwy. Lekarz zawsze dobierał odpowiednie leki i byłam zdrowa, w ciągu roku brałam probiotyki i miałam spokój, dopadała mnie przy spadku odporności i po braniu antybiotyków. Od 4 miesięcy przebywam w Anglii i wtedy zaczął się mój problem. Kiedy poczułam swędzenie i pieczenie a później gęste upławy kupiłam dostępny tu bez recepty f*********, wydawałoby się, że mi przeszło jednak za miesiąc jakiś tydzień przed okresem znowu pojawiły się upławy bez pieczenia itp, kilka dni przed okresem znikają i pojawia się okres. Wtedy znowu użyłam f****** jednak za kolejny miesiąc było to samo, kupiłam wtedy globulkę dopochwową C******* ale oczywiście za miesiąc znowu te upławy... Będąc w Polsce odwiedziłam ginekologa, który stwierdził że żadnej niepokojącej wydzieliny nie widzi (akurat wtedy nie zauważałam tych upławów), stwierdził że moja maleńka nadżerka jeszcze się zmniejszyła a cytologia wyszła ok. Wróciłam do Anglii i znowu przed okresem pojawiły się upławy... Co to może być? Na pewno nie jest to normalna niepłodna wydzielina bo pamiętam jak ona wyglądała, te upławy są gęste, kremowe, bez grudek i bez wyraźnego zapachu. Proszę o pomoc!

Witam serdecznie!

Biała, gęsta wydzielina bez zapachu jest charakterystyczna dla drugiej połowy cyklu. Ze względu na cykliczne jej pojawiania, bez objawów towarzyszących jak świąd, pieczenia, ból skłaniałabym się do tego rozpoznania. Oczywiście, dla postawienia właściwego rozpoznania radziłabym udać się do ginekologa w dniu obserwowanej wydzieliny. Regularne przyjmowanie preparatów przeciwgrzybiczych bez konsultacji z lekarzem może doprowadzić do zmniejszenia wrażliwości patogenu na lek lub wręcz całkowitej lekooporności.

Pozdrawiam