Dlaczego nic mnie nie podnieca?

Witam, jestem kobietą lat 19. Mam pewien problem... Mianowicie kompletnie nic mnie nie podnieca. Jestem w tej kwestii martwa. Mogę obejrzeć porno (które mnie obrzydza), mogę pomyśleć o gorących rzeczach, ale nic mnie nie nakreci. Moje byłe partnerki tez nic nie wskoraly, starały się, a ja mogłam oglądać telewizor, nic nie poczuć. Sama też się nie masturbuje, czasem zdarzy mi się mieć na chwilę ochotę, ale to kwestia chwili by zapomnieć o tym. Co jest ze mną nie tak? :( pozdrawiam!

Dzień dobry,
z informacji które zawarła Pani w wiadomości wynika, że ma Pani obniżone libido. Trudno powiedzieć co jest tego przyczyną. To co najbardziej zastanawia to fakt, że pewne bodźce stymulujące podniecenie, Panią obrzydzają. Warto skonsultować się z psychologiem lub seksuologiem na diagnozę. Diagnoza pozwoli dokładnie określić w czym jest problem i jak można sobie z nim poradzić. Sfera seksualna jest w naszym życiu bardzo ważna dlatego warto nie lekceważyć tego problemu.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam Panią Serdecznie,

Przyczyną braku zainteresowania Pani aktywnością seksualną, mogą być trudne zdarzenia i doświadczenia z przeszłości.

Zachęcam Panią do kontaktu i pracy z psychologiem - proszę nie zwlekać.
O skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego, proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu (w ramach NFZ-tu)

Pani jest taka, jaka powinna być - zasługuje na wartościowe i piękne życie, czego Pani życzliwie życzę,

Irena Mielnik-Madej

Witam Panią
Przyczyn spadku libido może być bardzo dużo.
Najczęściej mają one podłoże psychologiczne.
Czasami obniżone libido związane jest
ze stresem i zmęczeniem.
Brak popędu, zwykle połączony ze stanem
obniżonego nastroju, może być również efektem
zmian hormonalnych zachodzących
w kobiecym organizmie.
Warto zrobić badanie poziomu hormonów tarczycy.
Osłabione libido może być również skutkiem ubocznym
przyjmowanych leków lub środków antykoncepcyjnych
Jedną z często występujących przyczyn
osłabionego libido są też kłótnie, niewyjaśnione
spory czy ukryty żal do partnera.
Barierę psychiczną stanowią też lęki, kompleksy,
zawiedziona miłość, nieprzyjemne
doświadczenia związane z inicjacją,
przykre doświadczenia z przeszłości.
Czasami unikanie współżycia jest jednym
z pierwszych objawów depresji.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta dotrze do źródeł Pani niedyspozycji
i dobierze odpowiednią technikę,
dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu ze mną.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl