Dlaczego nic ne odczuwam podczas stosunku?

Witam! Mam 18 lat i mam chłopaka od 5 miesięcy, jest to mój trzeci partner. Jestem dziewicą. Otóż mam problem z moją "czułością", prawie nic mnie nie podnieca - gdy mój chłopak (jak i również byli) dotyka moich piersi to czy też ich liże to mnie to w ogóle nie podnieca, tak samo na dole, dotyka, liże a ja leże jak ta kłoda i nic nie Odczuwam, działa na mnie jedynie jako tako kiedy wsadza mi palce do pochwy. Jeszcze jest problem z tym że on zawsze mi coś robi a ja mu nic bo nie mam jakby odwagi - boje się że zrobię coś źle, a jest mi tez glupio ze ciągle tylko on się stara a ja nic... Ale myślę ze to kwestia Czasu, coraz bardziej się do tego przekonuje lecz gorzej z tą moją "nieczułością".. Mój partner bardzo mnie pociąga, chciałabym robić z nim różne rzeczy ale tez go to boli ze ja nic nie odczuwam i nie wiem jak sobie z tym poradzić, czy pójść do ginekologa moze mi cos Jest, czy przyjdzie mi to z czasem, czy może brać tabletki na libido?

Dzień dobry,

Można sądzić z Pani opisu, że być może nie rozbudziła Pani w sobie jeszcze swoich potrzeb seksualnych, co nie jest niczym nieprawidłowym - jest Pani w końcu bardzo młodą kobietą. Pani opory przed dotykaniem partnera również wskazują, że nie do końca czuje Pani tego potrzebę - czemu trudno się również dziwić, biorąc pod uwagę, że jest Pani w relacji dopiero 5 miesięcy, a rozpoczęliście już "dorosłe" kontakty seksualne. Może jesteście trochę za szybcy i zamiast zbliżać się do siebie na innych płaszczyznach, przeszliście od razu do seksu?

Warto też pamiętać, że nie musi i nie powinna się Pani do niczego zmuszać - nawet, jeśli uważa Pani, że bardzo tego chce - Pani reakcje bowiem wskazują na małą psychiczną gotowość i warto im póki co zaufać.

W tej sytuacji proponowałbym konsultację seksuologiczną i/lub psychologiczną, podczas której mogłaby Pani przy pomocy specjalisty przyjrzeć się własnej dojrzałości. Seksualnej również.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Witam serdecznie, być może "nie jest jeszcze pani gotowa", być może ma Pani jakąś blokadę, być może co innego. Tego się na podstawie opisu nie da stwierdzć. Najlepiej gdyby udała się Pani z wymienionymi problemami do seksuologa.
Pozdrawiam