Dlaczego nie chudnę? Co mam zmienić w diecie?

1. Masa 68 kg, 28 lat, praca umiarkowanie aktywna, aktywność fizyczna - średnia (ok. 20 km na rowerze prawie codziennie, 100 brzuszków oraz inne ćwiczenia na mięśnie ud i brzucha po ok. 20 minut dziennie). 2. Ograniczałam posiłki, ale nie stosowałam diet. 3. Tak, oboje rodziców oraz siostra. 4. Nie 5. Płatki z mlekiem, kawa z mlekiem +2 łyżeczki cukru, talerz zupy (czasami zabielony śmietaną i z zasmażką), ryba pieczona, ziemniaki (z mlekiem zamiast masła), ogórek zielony, kefir (podwieczorek czasem z sucharkami), kolacji nie jem, Kanapki (2-3) z masłem, szynką, pomidorem, itp), herbata zielona, kawa z mlekiem i 2 łyżeczki cukru, zupa jak wyżej, spaghetti bolonese, kefir, sucharki (6 sztuk) kefir, kawa jak wyżej, zupa jak wyżej, udko z kurczaka duszone na maśle, ziemniaki, buraczki, i tak mniej więcej od miesiąca się odżywiam. Nie jem smażonego. Śniadanie jem ok 7.00 rano, kawa ok 9.00, obiad ok 16.30, kefir ok 18.00. Wielkość porcji to: zupa 250-300ml, mięso ok. 200g, ryba ok 150 g, dodatek skrobiowy ok. 150g, czasami zamiast ziemniaków jem ryż, kaszę gryczaną lub makaron. Wody piję ok 1,5l. 6. Nie choruję. Zażywam Alli. Schudłam ok. 1 cm w talii i biodrach w ciągu 2 tygodni. Natomiast nie mogę schudnąć z ramion oraz biustu (biust 102 cm, pas 77cm, biodra 98 cm). Co mam zmienić w diecie, żeby schudnąć? Bardzo proszę o pomoc.
ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim nie wiem, czy potrzebuje Pani diety odchudzającej.
Nie podała Pani informacji o obecnym wzroście, stąd nie jestem w stanie stwierdzić, czy ma Pani nadwagę.

Odnośnie przyczyn zastoju masy ciała:
1. możliwe, iż intensywne treningi doprowadziły do rozwoju tk. mięśniowej (która waży więcej niż tłuszczowa) przez co pozornie waży Pani tyle samo/więcej, lecz nie tyje Pani (nie zwiększają się zasoby tk. tłuszczowej),
2. być może waży się Pani w ciągu dnia, po spożyciu jedzenia/wypiciu pewnej ilości płynów (proszę ważyć się bez ubrania, z rana, na czczo),
3. na pewno nieregularne jadanie, długie przerwy między posiłkami nie służą redukcji masy ciała (spada przemiana materii)
4. być może pije Pani wodę wysokosodową, lub intensywnie dosala posiłki (obrzęki?), warto wykonać badanie oceniające skład ciała,
5. korzysta Pani z dodatków typu: masło, mleko (do ziemniaków), tłusta śmietana, cukier, to wszystko może znacząco zwiększać kaloryczność posiłków.

Proszę przeczytać artykuły:
http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-rozpocznij-z-glowa
http://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-tyjemy
http://portal.abczdrowie.pl/przemiana-materii-a-odchudzanie

Pozdrawiam