Dlaczego nie chudnę mimo codziennych ćwiczeń?

Witam! Mam pytanie związane z moją wagą! Mój problem to taki, że nie mogę schudnąć, chodzę na siłownię od poniedziałku do soboty i ćwiczę ćwiczenia aerobowe. Chodzę już jakieś 6 tygodni i nic nie schudłam. :( Staram jeść zdrowiej i nic. Nie wiem, co mam robić, co ćwiczyć, żeby zadziałało. Proszę pomoc. Mój wzrost to 167 cm, a waga 70 kg i mam 25 lat. A chciałabym schudnąć 10 kg. Dziękuję i z poważaniem!

Witam!
Aby uzyskać upragnioną masę ciała, oprócz ćwiczeń należy również zastosować/zmodyfikować swój sposób odżywiania. Co więcej ćwicząc zwiększa się objętość tkanki mięśniowej a waży ona więcej niż tłuszczowa. Tak więc paradoksalnie waga w cale nie musi się zmienić, ale wymiary ciała - obwód tali i bioder. Proszę to uczynić i sprawdzać co 2 tygodnie efekty. Może już Pani zauważyła to po ubraniach. Oto wskazówki pomagające uzyskać wymarzoną wagę: 1. Należy jeść 5 posiłków dziennie o małej objętości. Posiłkiem już jest owoc/baton/jogurt. Śniadanie należy jeść w ciągu 30 minut od wstania z łóżka, a kolację na 2 godziny przed snem. Należy w diecie zwiększyć ilość produktów nabiałowych, gdyż są naturalnym źródłem kwasów CLA, np. na 2 śniadanie zjeść jogurt naturalny z musli, a na kolację zjeść serek wiejski. Na śniadanie proszę zjadać 2 kromki pieczywa pełnoziarnistego z masłem i 4 plasterkami wędliny lub 2 sera żółtego. Propozycją na obiad to pierś z kurczaka (pieczona lub gotowana), pół torebki ryżu lub kaszy i 200g surówki, a na podwieczorek galaretka owocowa (bez bitej śmietany) lub kisiel albo budyń. W ciągu dnia proszę wypijać 2 szklanki zielonej herbaty (kupionej na wagę), a przed snem 350 ml herbaty Pu-erh. Pomagają one spalać tkankę tłuszczową i zapobiegają tworzeniu nowej.
Powodzenia!
mgr Aneta Kościołek