Dlaczego nie chudnę, pomimo że chodzę na spacery i czasami ćwiczę?

Mam 14 lat, ważę 53 kg i mam 163 cm wzrostu. Mam dużo tkanki tłuszczowej na brzuchu. Chciałabym w 2 tyg. pozbyć się przynajmniej 6 kg. Codziennie chodzę na 1,5 godzinne spacery. Czasami też ćwiczę, ale nadal ważę tyle samo. Co robić ?
14 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Masa ciała znajduje się w normie, dlatego też nie ma powodu do obaw.Nadmiar tkanki tłuszczowej natomiast można zredukować poprzez regularne ćwiczenia oraz zdrowe odżywianie.
W kwestii aktywności fizycznej warto skupić się na codziennych ćwiczeniach modelujących partie brzucha - brzuszkach, skłonach oraz takich sportach jak biegi, pływanie, aerobik, jazda na rowerze - minimum 40 min dziennie.
Spacery są prawidłowym nawykiem, jednak nie pobudzają do pracy w dużym stopniu mięśni brzucha.
Ponadto należy zrezygnować ze słonych kalorycznych przekąsek, słodzonych napojów i słodyczy oraz żywności typu fast food.
To wystarczy, aby zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej. Proszę jednak pamiętać, że jest to proces długotrwały, a 2 tygodnie to zdecydowanie za krótko, aby osiągnąć cel.