Dlaczego nie czuję żadnej przyjemności podczas seksu oralnego?

Dzień dobry, mam 21 lat i podczas seksu oralnego niczego nie czuje, żadnej przyjemności... Jedynie odczuwam jak moja dziewczyna głębiej zacznie "robić." Już nie raz tak miałem, w poprzednich związkach miałem tak samo. Podkreślam że codziennie masturbację miałem. Ale teraz raz na tydzień. Czy właśnie masturbacja zrobiła ten problem?

Dzień dobry,

Wydaje się, że Pańskie przypuszczenia mogą być słuszne - możliwe, że poprzez codzienną masturbację przyzwyczaił się Pan do takiego sposobu pobudzania, w związku z czym pieszczoty oralne mogą być przez Pana odbierane jako "za słabe".

Trudno powiedzieć, czy zaprzestanie masturbacji (nawet tej raz na tydzień), może sprawić, że Pana odczucia powrócą do "normy", niekiedy bowiem tego rodzaju "przyzwyczajenia" (określa się je jako "zespół zakodowanych reakcji seksualnych") mogą na długo bądź na zawsze odcisnąć się w ludzkiej psychice.

Powyższe rozważania należy jednak traktować jako bardzo wstępną i uogólnioną hipotezę. Aby szczegółowo poznać specyfikę Pańskiego problemu należałoby skorzystać z konsultacji ze specjalistą - w tym wypadku z seksuologiem - który po przeprowadzeniu wywiadu mógłby po pierwsze postawić wiążącą diagnozę, a po drugie spróbować pomóc Panu w zniwelowaniu bądź całkowitym pozbyciu się opisanego w poście problemu.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski
https://abovo.bialystok.pl/