Dlaczego nie czuję żadnej więzi z rodzicami?

Mam 20 lat, nie czuję żadnej więzi z rodzicami. Nie rozumiem dlaczego, całe życie nie wychodziłam z domu, zawsze razem jeździliśmy na wakacje, do kościoła, restauracji, na rower (po 15. roku życia miałam tego dosyć, ale się podporządkowałam), moi rodzice zawsze mówili, że "rodzina jest najważniejsza, twoja rodzina to mama i tata, nikt inny." Zabraniali mi kontaktów z dziadkami, bo to "potwory". Wiem, to okrutne, ale nie płakałabym po ich śmierci. Jaka jest tego przyczyna?

Jako terapeuta wiem, że ludzie z takimi doświadczeniami często mają potrzebę zrozumieć o co chodzi i skąd taki właśnie sposób reagowania i z tymi właśnie pytaniami przychodzą na terapię. Myślę, że Pani też się może zastanowić nad takim rozwiązaniem.

Pozdrawiam!

Więź tworzy się wtedy, kiedy rodzice (lub partner, przyjaciel itp) dają oparcie, reagują na potrzeby, słuchają, a nie tylko mówią o swoich potrzebach i stawiają granice.
Zachęcam do pogłębienia tego tematu na psychoterapii. Wkrótce będzie Pani przecież chciała budować więzi z innymi ludźmi, warto "nadrobić braki".

http://www.krakowpsycholog.com.pl/