Dlaczego nie dostałam krwawienia z odstawienia tabletek - czy to ciąża?

Od 2 lat biorę pigułki i nie było żadnego problemu aż do dziś. Skończyłam opakowanie i zawsze czwartego dnia po odstawieniu miałam okres. Dziś kończy się piąty, a mam tylko krwawe upławy i nic więcej a następne opakowanie powinnam zacząć w środę. Mam się martwić i robić test czy czekać na dalszy rozwój sytuacji? Trochę to dziwne, bo wszystkie brałam tak jak powinnam. Proszę o podpowiedź :(

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli przyjmowała Pani tabletki regularnie czyli żadna z nich nie została pominięta, były one przyjmowane o stałej porze to prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest bardzo małe.
Jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych jest brak krwawienia.
Jednak w takich przypadkach zawsze należy wykluczyć ciążę. Dlatego wskazane jest wykonanie testu ciążowego.

Gdyby wynik testu ciążowego był ujemny a kolejne krwawienie się nie pojawiło konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam