Dlaczego nie dostałam okresu po zażyciu tabletki 72 po?

Witam, w nocy 9 na 10 listopada zaliczyłam małą wpadkę. Po 36 godzinach wzięłam antykoncepcję awaryjną. Dodam, że byłam wtedy trzeci dzień po miesiączce, czyli był to mniej więcej 8-9 dzień cyklu. Cykle mam co 28 dni. 16 listopada, czyli 5 dni po wzięciu tabletki dostałam krwawienia. Trwało ono 5 dni. Na początku myślałam, że to plamienie to skutek uboczny, ale wyglądało to na zwyczajną miesiączkę. Licząc od tego okresu, który dostałam za wcześnie teraz jest termin kolejnej miesiączki, dokładnie dzisiaj. Niestety jej nie ma. Bolą mnie piersi, brzuch i momentami kłuje jajnik? Czy to objawy zbliżającego się okresu? Czy jest jakaś możliwość, że mogę być w ciąży? Proszę o odpowiedź! Z góry dziękuję!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jednym z działań niepożądanych leku, który Pani przyjęła są zaburzenia cyklu miesiączkowego. Są one zazwyczaj przejściowe.

Jednak w przypadku braku miesiączki należy wykluczyć ciążę. Lek bowiem nie chroni w 100% przed zajściem w ciążę. Dlatego należy wykonać test ciążowy. Natomiast objawy, które się u Pani pojawiły mogą być związane ze zbliżająca się miesiączką.

Pozdrawiam