Dlaczego nie jestem szczęśliwa, pomimo że mam wszystko?

Witam, Nie wiem od czego zacząć, bo wszystko w moim życiu zawsze dobrze się układało, miałam piękne, szczęśliwe dzieciństwo, kochających rodziców. Teraz jestem już dorosła, skończyłam jedne studia, prowadzę własną firmę, bardzo dobrze zarabiam, zaczęłam drugi kierunek studiów. Mam męża, którego bardzo kocham i myślałam, że on też, nie odczułam żadnej zmiany. Ale okazuje się, że on mnie zdradza... Dowiedziałam się przypadkiem, zostawił telefon w domu i coś mnie pokusiło, żeby do niego zajrzeć (nigdy tego nie robiłam, zresztą on też, oboje ufamy sobie) i znalazłam SMSy do niej, do nich... Okazało się, że nie jest to 1 kochanka, jest ich wiele i są to czysto seksualne układy, wręcz sponsorskie bym powiedziała, bo on za to płaci! Kolejna rzecz, znajomi... w ogóle nie mam znajomych... Mam wrażenie, że zarówno na nowej uczelni, jak i poza nią ludzie mnie nie akceptują, nie chcą ze mną nawiązywać kontaktów(zaznaczam, że nie jestem osobą nieśmiałą, która boi się ludzi). Nie wiem, czy wynika to z pewnego rodzaju zazdrości, czy odmiennego statusu. Kontakty ze znajomymi, których miałam się pourywały... Nie wiedząc czemu... I stało się to dokładnie w momencie jak zaczęłam osiągać sukces zawodowy... Czuję się bardzo samotna, mimo że mam pewnie to o czym wielu ludzi cały czas marzy... Co mam zrobić? Nie jestem w stanie funkcjonować bez drugiego człowieka... Dlaczego tak się dzieje?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Zdrada męża i brak wsparcia ze strony bliskich czy przyjaciół mogą prowadzić do obniżania się nastroju i złego samopoczucia. Trudno jest odpowiedzieć na pytanie "dlaczego tak się dzieje?". Myślę, że zamiast doszukiwać się, dlaczego to Panią spotkało, warto zwrócić uwagę na to, co może Pani zrobić, by zmienić swoją sytuację. Problemy z mężem najlepiej rozwiązywać wspólnie. Tylko mąż będzie mógł odpowiedzieć Pani na pytanie, co go skłoniło do szukania innych kobiet. Jeśli chce Pani nadal kontynuować ten związek należałoby podjąć się wspólnie terapii małżeńskiej. W tak trudnej sytuacji życiowej, wsparcie bliskich osób jest bardzo ważne. Brak przyjaciół i znajomych może dodatkowo pogarszać Pani samopoczucie. Pisze Pani, że nie wie, co się stało, że została bez znajomych. Proszę zastanowić się, czy było to spowodowane wyłącznie zazdrością o Pani sukcesy, czy też były inne czynniki, np. mniej czasu na spotkania z powodu pracy, związków itp. Wraz z wiekiem zmieniają się też przyjaźnie. Nie oznacza to jednak, że Pani musi być samotna i nie mieć życia towarzyskiego. Może warto odnowić stare kontakty lub poszukać nowych osób, o podobnym statucie materialnym i społecznym. Ludzi, którzy Panią zainteresują warto szukać tam, gdzie czuje się Pani dobrze. Przyjaźnie nawiązuje się zwykle z osobami, które lubią podobne do nas rzeczy. Może Pani wybrać aktywność, która sprawia Pani przyjemność, a przy okazji wiąże się z przebywaniem z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

Pozdrawiam