Dlaczego nie jestem w ciąży?

Witam, mam 21 lat i córkę, która ma już 3 latka. Planuję drugie dziecko, ale jakoś nie wychodzi. Staramy sie z mężem już 3 miesiące. W ostatnim miesiącu korzystałam z testów owulacyjnych, z których wynik pozytywny otrzymałam po 7 dniach codzienie wykonywanych testów i utrzymywał się pozytywny przez kilka dni. Współżyłam przed, w trakcie i po wyniku pozytywnym testu, mimo to nie jestem w ciąży. Dlaczego? W pierwszej ciąży dowiedziałam się, że mam niedoczynność tarczycy i od tego czasu się leczę (E*** N 150). Może to być przyczyną? A może moja waga? Przy wzroście 180 cm, ważę 119 kg, leczę się także na nadciśnienie, biorę lek I*** 120. Proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Trzy miesiące, to póki co, niedługi okres starań. Nawet całkiem zdrowe pary muszą nieraz czekać ponad rok, nim uda się doprowadzić do zapłodnienia. W Pani przypadku problemem może być istotna otyłość (BMI powyżej 36). Na pewno schudnięcie wpłynie korzysnie na Pani szanse na ciążę. Warto o tym pomyśleć również w kontekście troski o prawidłowy przebieg tejże. Polecam kontakt z dietetykiem (a także nasz serwis abcodchudzanie.pl). Niedoczynność tarczycy również może utrudniać poczęcie i donoszenie ciąży, ale najpewniej jest Pani po kontrolą endokrynologa i wartości TSH są u Pani w normie.

Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie!