Dlaczego nie jestem w pełni szczęśliwa w związku?

Jestem z moim partnerem 2,5 roku. Na samym początku starał się aż nad wymiar. Z mojej strony starania są ciągle. Jest dla mnie wręcz oczkiem w głowie. Robię wszystko żeby był szczęśliwy. Po dwóch latach cos pękło. Partner wytyka mi niby dla żartów moje wszystkie makamenty,to boli. Komentuje inne kobiety. Gdy poprosiłam go, żeby mówił mi od czasu miłe słowa albo jakieś komplementy, choc raz na dzień uznał to za głupie bo "mówi wtedy jak czuje", a mówi rzadko, bardzo rzadko. Co robic?

Trudno być szczęśliwą w związku jeśli partner nie szanuje Pani potrzeb. Zatem jeśli ma Pani poczucie, że "coś tu nie gra" to zdecydowanie lepiej poszukać innego partnera, który da Pani to, czego Pani pragnie, zamiast toczyć wyczerpującą walkę z kimś kto do relacji nie wnosi niczego dobrego.

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam, krytycyzm wobec innych może być budujący jeżeli tyczy zachowania, sytuacji na które mamy realny wpływ. Trudno reagować na uwagi że jest się np. niskim. Jeżeli partner krytykuje Panią w kontekście tuszy, robi brzydkie uwagi dotyczące innych kobiet to jest to zachowanie mogące wskazywać na to, że jest to osoba pozbawiona wrażliwości, empatii, skupiona na sobie. Na początku starał się, a teraz ma Pani wrażenie że w związek angażuje się jedynie Pani. Proszę porozmawiać o tym z partnerem. Są Państwo młodzi, być może oczekiwania co do związku macie różne, różne potrzeby, rożne cele. Pozdrawiam serdecznie