Dlaczego nie lubię patrzeć na swoje ciało?

Nie jestem gruba, ale nie lubię patrzeć na swoje ciało i nie wiem, dlaczego tak jest. Nie lubię też zachowywać się jak koleżanki, bo uważam, że się na mnie obrażą. Nie wiem, czy to dlatego, że jestem nieśmiała czy że jestem obrażalska.

KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Młode osoby bardzo często są niezadowolone z wyglądu swojego ciała. Nawet najszczuplejsze osoby zauważą pewne mankamenty swojej urody. Dlatego nie przejmuj się tym, gdyż jak zauważysz, nie jest to tylko Twój odrębny problem.

Postaraj się znaleźć inne pozytywne cechy swojej osobowości, wyglądu, a może poszukaj zajęć, w których jesteś dobra. Ważne jest, aby rozwijać i pielęgnować swoje zainteresowania, może np. masz uzdolnienia muzyczne, plastyczne czy sportowe. W ten sposób odwrócisz uwagę swoją i innych od niedoskonałości, a pokażesz, że umiesz wykonywać coś z pasją i jesteś w tym naprawdę dobra.

Powielanie zachowań koleżanek, zwłaszcza tych negatywnych, może źle wpłynąć na wasze relacje. Porozmawiaj z rówieśniczkami, gdyż szczera rozmowa może pomóc w rozwiązaniu problemów.

Pozdrawiam