Dlaczego nie ma okresu po pominięciu przerwy w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych?

Mam 19 lat, od 11 miesięcy biorę tabletki, od dwóch miesięcy współżyję z moim chłopakiem. W maju ominęłam tabletki placebo ze względu na matury, następny okres dostałam w ten dzień co zawsze (czwartek w nocy). Dziś (okres powinnam dostać kilkanaście godzin temu) nadal okresu nie mam. Czy jest to skutek mojego "przesunięcia" okresu czy powinnam zacząć obawiać się ciąży?

Trochę niejasny opis. Zasada jest taka, że krwawienie z odstawienia (nie miesiączka, bo przy braniu antykoncepcji tego typu nie ma naturalnych miesiączek) występuje tylko w przerwie między tabletkami zawierającymi hormony.