Dlaczego nie mam chęci do życia?

Od rana źle się czuję, mam dreszcze, jestem rozbita, a w ciągu dnia zwymiotowałam. Dziś zakończyła mi się miesiączka, podczas której poprzedniego byłam bardzo smutna i rozdrażniona. Co pewien czas wybucham płaczem, odczuwam niepokój z powodu tych wszystkich objawów,chciałabym z kimś o nich porozmawiać, ale nie mam z kim, dodatkowo boli mnie głowa i zupełnie nie mam apetytu, a chciałabym coś zjeść. Nie mam na nic chęci i chce tylko leżeć w łóżku. Mam dość nadmiaru emocji i czuję się niepotrzebna.

Dzień dobry,
jeżeli Pani stany emocjonalne pogłębiają się przy miesiączce powinna zgłosić się Pani do ginekologa w celu przeprowadzenia badań. Z objawów, które Pani opisuje wynika, iż najprawdopodobniej cierpli Pani na depresję. Zalecałabym skontaktować się z lekarzem psychiatrą. Niestety takie objawy zazwyczaj same nie przemijają. Depresje trzeba leczyć. Często łączy się farmakoterapię z psychoterapią. Psychoterapia ma na celu znaleźć przyczyny Pani depresji i pomóc wprowadzić zmiany życiu, żeby mogła Pani żyć inaczej, bez czynników wywołujących, czy pogłębiających depresje. Także zachęcam do porozmawiania z kimś o swoich problemach, najlepiej żeby był to specjalista. Proszę pamiętać, że im dłużej będzie Pani zwlekała, tym bardziej Pani stan będzie się pogłębiał. Wtedy leczenie bywa trudniejsze.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam Panią. Myślę, że Pani objawy i dolegliwości należy diagnozować na dwa sposoby. Pierwszy to wizyta u lekarza, który może przeprowadzić badanie podstawowe i skierować Panią na niezbędne badania monitorujące stan Pani zdrowia somatycznego. Jeśli wyniki Pani badań będą w normie proszę skontaktować się z psychologiem. W Ciechanowie jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie może Pani otrzymać bezpłatną pomoc psychologiczną. W bezpośrednim kontakcie z psychologiem będzie Pani mogła sprawdzić czy Pani dolegliwości mają naturę psychosomatyczną. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam
Opisane objawy wskazują na depresję i proponuję zgłosić się do lekarza , albo psychoterapeuty, aby znaleźć skuteczną pomoc dla swoich problemów. Temat jest złożony i wielowątkowy i odpowiedź na portalu niewiele pomoże.
Pozdrawiam
Anna Szyda