Dlaczego nie mam krwawienia?

Witam, mam 30 lat, od dwóch lat regularnie zażywam tabletki antykoncepcyjne M***. Musiałam przerwać ich branie na 14 dni. Po upływie tych 14 dni zaczęłam przyjmować następne opakowanie, zrobiłam 7-dniową przerwę w której nie pojawił się okres. Czy to normalne czy może jestem w ciąży? Zaznaczę, że z mężem uprawiałam stosunek przerywany. Proszę o pomoc!

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie stosowała Pani ŻADNEJ antykoncepcji w czasie istotnie zwiększonej płodności, więc oczywiście, że brak miesiączki najpawdopodobniej oznacza ciążę.
Stosunek przerywany NIE JEST metodą antykoncepcyjną.
Odstawienie tabletek powoduje wzrost produkcji komórek jajowych i znacznie zwiększoną płodność, zwłaszcza w ciągu pierwszych dni od odstawienia.