Dlaczego nie mam krwawienia z odstawienia?

Od poniedziałku zaczęłam 7-dniową przerwę w braniu tabletek. Jest czwartek i do tej pory nie wystąpiło krwawienie. Tabletki zażywałam regularnie, codziennie o 7 rano. Nie było wymiotów, biegunki. Prawdziwego stosunku z chłopakiem też nie było, ze względu na ból przy pierwszym stosunku, wytrysku też nie było. Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogę być w ciąży? I dlaczego krwawienie nie wystąpiło? To jest moje pierwsze opakowanie tabletek. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Krwawienie nie pojawiło się, ponieważ w Pani organizmie utrzymuje się wysokie stężenie hormonów, wprowadzanych w tabletkach. Od czasu do czasu, krwawienie z odstawienia ma prawo w ogóle nie wystąpić podczas 7-dniowej przerwy. Dla pewności, proszę jednak wykonać test ciążowy tuż przed rozpoczęciem kolejnego opakowania.

Pozdrawiam serdecznie!