Dlaczego nie mam krwawienia z odstawienia? Czy to przez antybiotyk?

Witam, zawsze dostaję krwawienie z odstawienia równo po czterech dniach od zaprzestania brania tabletek. Dziś jest 5. dzień a krwawienia dalej nie ma, dodam, że w przerwie brania poprzedniego opakowania (5 dzień przerwy) zaczęłam przyjmować antybiotyk, który brałam przez 7 dni. Z moim partnerem kochałam się dopiero, kiedy minęło 7 dni po przyjmowaniu antybiotyku. Czy powinnam przejmować się tym opóźnieniem krwawienia?

Redakcja abcZdrowie

Niewykluczone, że przyjęty przez Panią antybiotyk mógł wpłynąć na skutecznośc antykoncepcji. Proponuję przed rozpoczęciem kolejnego opakowania wykonać test ciążowy.