Dlaczego nie mam miesiączki od 4 miesięcy?

Witam! Mam 16 lat. Ważę 100 kg i mam 169 cm wzrostu. Od listopada się odchudzam i schudłam 8 kg. Ważyłam 92 kg, kiedy przyszły święta przytyłam 5 kg. Nie wiem, co się dzieje, ale nie mam miesiączki od 4 miesięcy. A moja miesiączka była regularna do wtedy. Proszę o pomoc, bardzo się martwię.

Witam serdecznie,

szybka utrata kilogramów może powodować zaburzenia cyklu miesiączkowego.
Byłoby najlepiej, gdybyś zasięgnęła porady specjalisty dietetyka, jeśli chcesz się zdrowo odchudzić.

Jeśli nie wróci Ci miesiączka w ciągu najbliższego miesiąca, powinnaś zgłosić się do ginekologa, który może Ci zaproponować odpowiednie leki hormonalne.
Z pozdrowieniami