Dlaczego nie mam miesiączki po zażyciu tabletki po?

Między 1 a 5 lutego miałam miesiączkę. Ostatniego dnia współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia, po czym po upływie 28 godzin wzięłam tabletkę ************ (tabletka"po"). Miesiączka wypadać mi powinna 1 marca, już jest 4, ale podobno po tej tabletce możliwe jest rozregulowanie miesiączki.
Byłam dziś u ginekologa, zalecił mi badanie BHCG, na które udam się jutro. Czy mam się czego obawiać? Wprawdzie ostatnio towarzyszy mi senność i ból gruczołów piersiowych (ale możliwe iż to po treningach piłki siatkowej i nożnej, które trenuję).
Jak należy się przygotować do badania BHCG? I czy po takim upływie czasu będzie odpowiednie? Z góry dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Tabletka "po" zawiera dużą dawkę hormonów i może być przyczyną rozregulowania gospodarki hormonalnej w organizmie, a co za tym idzie może doprowadzić do opóźnienia lub przyspieszenia miesiączki. Radzę Pani nie stosować tych tabletek jako metody antykoncepcyjnej, regularne ich przyjmowanie może się wiązać z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Badanie poziomu hormonu bHCG w miesiąc po stosunku na pewno jednoznacznie odpowie na pytanie o ciążę. Nie musi się Pani szczególnie przygotowywać do tego badania.

Pozdrawiam serdecznie!