Dlaczego nie mam miesiączki w czasie 7-dniowej przerwie podczas stosowania antykoncepcji?

Witam! Mam pytanie, co może być powodem braku krwawienia podczas 7-dniowej przerwy w stosowaniu antykoncepcji doustnej. Podczas brania pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych prawie cały czas miałam lekkie plamienia, mój lekarz powiedział, że to normalne. Miesiączkę dostałam przed zażyciem ostatniej tabletki z pierwszego opakowania. Podczas brania tabletek z opakowania drugiego nie występowało u mnie plamienie jak w przypadku pierwszego opakowania, lecz ostatnią tabletkę wzięłam w czwartek dzisiaj już jest poniedziałek a miesiączka nie wystąpiła. Powinnam zacząć kolejne opakowanie po upływie 7-dniowej przerwy? Czy to normalna reakcja organizmu? A może powinnam skontaktować się z lekarzem zanim zacznę nowe opakowanie? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Tabletki antykoncepcyjne podobnie jek inne leki mają działania niepożądane. Jednym z takich działań jest brak krwawienia w czasie 7 dniowej przerwy. Być może konieczna będzie zmiana tabletek na inne.
Jednak w takim przypadku zawsze należy wykluczyć ciążę. Tableteki antykoncepcyjne są przeciwwskazane w ciąży.
Gdyby wynik testu ciążowego był ujemny a kolejne krwawienie z odstawienia się nie pojawiło wskazana będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam