Dlaczego nie mam ochoty na seks pomimo szczęśliwego związku?

Nigdy szczególnie nie czułam popędu seksualnego. Masturbowałam się czasami, najczęściej przed miesiączką, ale nigdy nie było pociagu do żadnej osoby, nawet kiedy się zakochiwałam. Dziś mam 25 lat, chłopaka który zgadza się na brak seksu, ale nurtuje mnie ten temat. Czuję, jakbym chciała rozwiązać problemy w związku, które czasem są przez brak stosunków *choć są łagodne mimo 2 lat zwiazku), ale nie chciałabym zacząć uprawiać seksu. Co mam zrobić w tej sytuacji?

Dzień dobry!

Wspomina Pani, że nurtuje Panią temat swojej seksualności oraz z powodu braku współżycia w związku pojawiają się jakieś problemy, które Pani z tym łączy. To wskazówki do tego, że warto skonsultować się z terapeutą, aby zgłębić te tematy. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa i większa ilość informacji, aby lepiej zrozumieć Państwa sytuację.

Pozdrawiam!