Dlaczego nie mam ochoty na seks w wieku 34 lat?

Witam. Od jakiegoś czasu nie mam ochoty na seks. Mąż podczas awantury nazwał mnie "drewnem" i "porażką"( podczas seksu odepchnął mnie od siebie), wykrzyczał też parę innych, równie gorzkich słów. Nie odzywamy się do siebie od kilku dni. Nie wiem czy jest szansa na pogodzenie się. Jesteśmy małżeństwem od 2 lat, znamy się 10 lat, ja mam lat 34 a mąż 4 lata więcej.

Dzień dobry,

Seks w związku jest zwykle jego szczególnym dopełnieniem, wzmagającym intymność i bliskość. Ze względu na to, jeśli sama relacja nie jest najlepsza, trudno spodziewać się, by seks sprawiał przyjemność. Warto dodać, że ta zależność występuje szczególnie u kobiet - satysfakcjonujący związek i partner dający poczucie bezpieczeństwa i bliskości, jest "elementem" koniecznym do zadowolenia podczas seksu.
Niestety, jak wynika z Pani postu, relacja z mężem nie spełnia powyższych warunków, a słowa przez niego rzucone podczas kłótni, dodatkowo dyskredytują Panią jako kobietę i "obiekt" seksualny. Trudno się wobec tego spodziewać, by po usłyszeniu, że w oczach męża jest Pani "porażką", miałaby Pani być gotowa do radosnego uprawiania z nim seksu.
Podsumowując - Pani opis wskazuje, że problemem jest nie tyle Pani brak ochoty na seks z mężem, ile sama relacja małżeńska, skutkująca kłótniami, cichymi dniami, obrażaniem. Wydaje się też, że obrana strategia rozwiązywania konfliktów małżeńskich polegająca na nieodzywaniu się do siebie dodatkowo je pogłębia, a nie rozwiązuje.
Ze względu na powyższe - sugerowałbym podjęcie terapii małżeńskiej, która mogłaby pomóc w rozwiązaniu różnorakich konfliktów oraz otworzyłaby komunikację między Panią i mężem. Jeżeli mąż nie będzie zainteresowany ww., warto rozważyć indywidualne uczestnictwo w terapii.

Pozdrawiam.
Maciej Rutkowski www.abovo.bialystok.pl