Dlaczego nie mam ochoty na współżycie?

Dlaczego nie mam ochotę na współżycie nawet na pieszczoty jestem z chłopakiem 4 lata a można by było na palcach wyliczyć ile było zbliżen. Nie biorę żadnych lekarstw, stresu nie mam więcej niż przeciętny człowiek. W sumie jak byłam młodsza to byłam strasznie zakochana w chłopaku który moje uczucia wykorzystał ale czy to by tak wpływalo na to wszystko?

Dzień dobry,

Faktycznie, jest mało prawdopodobne, by doświadczenie wykorzystania przez byłego chłopaka skutkować mogło oziębłością, o której Pani pisze, aczkolwiek nie da się tego w stu procentach wykluczyć.
Aby jednak dociec źródła opisanego problemu, należałoby bliżej przyjrzeć się Pani życiu (nie tylko seksualnemu) najlepiej podczas konsultacji psychologicznej bądź seksuologicznej, dlatego też namawiałbym Panią na skorzystanie z tej formy pomocy i wsparcia.

Pozdrawiam.

Witam
Tak. Pani obniżone libido zapewne jest konsekwencją
wspomnianych przez Panią przykrych doświadczeń z przeszłości.
U osób zakochanych i odrzuconych emocje są na tyle silne,
że mogą wywołać niekontrolowane reakcje ciała.
Zawiedziona miłość, szczególnie pierwsza, stanowi niezwykle
traumatyczne wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka,
które wpływa na późniejsze relacje damsko-męskie.
Nieudana miłość powoduje, że tracimy optymizm,
ochotę na seks i chęć do życia. Pozostaje po niej niska
samoocena
oraz lęk przed zaangażowaniem się,
przed zranieniem, przed odrzuceniem.
Często przykre doświadczenia z przeszłości uniemożliwiają nam
otwarcie się na drugą osobę i wpuszczenie jej do swojego życia..
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia właściwego
rozwiązania problemu jest konsultacja z psychoterapeutą
Pozdrawiam serdecznie