Dlaczego nie mam okresu? Biorę tabletki regularnie

Dziś mamy 29 września. Ja ostatnią miesiączkę miałam 25 czerwca. Po tej miesiączce zmieniłam tabletki z 24+4 na 21+7, ale tylko na 2 op., które brałam bez robienia przerwy, następnie wróciłam do 24+4 (też nie robiąc przerwy) i miałam już pozostać na tej opcji. Jednak okres mi nie wystąpił (zawsze dostawałam w poniedziałek, wraz z rozpoczęciem nowego op.). Pomyślałam, że po powrocie może nie wystąpić i rozpoczęłam normalnie kolejne opakowanie. 23.09 zaczęłam brać placebo i do dzisiaj nie dostałam okresu (tabletki brane regularnie), rozpoczęłam też nowe op. Zamiast okresu mam biały, gęsty śluz, którego jest bardzo dużo (upławy?). Test ciążowy robiłam 2 razy i wykazał wynik negatywny. Jaka może być przyczyna tego, że u mnie okres nie wystąpił? Czy możliwe, abym miała jakieś zapalenie w pochwie czy jakieś bakterie?

Redakcja abcZdrowie

Prawdopodobne jest, że na brak krwawienia (skoro testy ciążowe są ujemne) ma wpływ przyjęcie przez Panią trzech opakowań tabletek antykoncepcyjnych bez zachowania przerw.

Mając na uwadze podawaną przez Panią nieprawidłową wydzielinę z dróg rodnych zalecałabym wizytę u ginekologa, który potwierdzi lub wykluczy obecnośc stanu zapalnego, a także poszuka innych przyczyn niewystępowania krwawienia z odstawienia.