Dlaczego nie mam okresu i co oznacza śluz z krwią?

Witam.
Proszę o pomoc, otóż ostatnia miesiączkę miałam 27 stycznia, cykle mam w przedziale 28-31 dni. Wizytę u ginekologa mam 11 marca. Zaniepokoił mnie śluz z krwią, jednodniowy incydent a jednak (niecałe 2 tygodnie temu ). Teraz spóźnia mi się miesiączka, czuję się od tygodnia, tak jakbym zaraz ją miała dostać (bolą mnie krzyże, brzuch, piersi).
Czy to może być ciąża, czy jakaś inna dolegliwość w związku z tym śluzem i krwią?
Dziękuję za odpowiedź.

Witam!

Przy opisanych przez Panią cyklach owulacja mogła wystąpić między 9 a 12 lutym. Jeżeli doszło do ciąży, śluz z krwią mógł być oznaką, że jajo płodowe zagnieździło się w macicy. Czasami towarzyszy temu niewielkie plamienie. Zwykle następuje to około 9 dnia od zapłodnienia, czyli czasowo się zgadza.

Z drugiej strony wiele czynników (np. stres, odchudzanie, przeziębienie, podróże) może wpływać na długość cyklu. Wówczas plamienie, które Pani opisuje mogło towarzyszyć opóźnionej owulacji. Natomiast dolegliwości, które Pani odczuwa od tygodnia mogą zwiastować zbliżające się krwawienie miesięczne.

Aby rozwiać powyższe wątpliwości, proponuję wykonać test ciążowy lub oznaczenie w laboratorium stężenia hCG.