Dlaczego nie mam okresu po odstawieniu plastrów antykoncepcyjnych?

Witam. Używałam plastrów antykoncepcyjnych przez 6 miesięcy, a w 7. miesiącu odstawiłam je. Współżyłam z chłopakiem 2 tygodnie temu, ale nie było wytrysku. Dziś mija 32. dzień cyklu i nie mam okresu. W związku z tym mam pytanie - czym to może być spowodowane?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Brak miesiączki spowodowany jest raczej rozregulowaniem gospodarki hormonalnej sztucznymi hormonami podawanymi przez plastry. Pierwsze krwawienie po rezygnacji z plastrów miało charakter "krwawienia z odstawienia", nie było prawdziwą miesiączką, która zawsze występuje w około 14 dni po owulacji. Aby dostać miesiączki musi Pani najpierw owulować, przy czym kobiety reagują indywidualnie na odstawienie hormonalnej antykoncepcji i niektóre owulują nawet w kilka miesięcy po ostatniej tabletce czy plastrze. Dlatego trudno powiedzieć, kiedy pojawi się miesiączka, co nie oznacza, że nie może Pani obecnie zajść w ciążę.

Pozdrawiam serdecznie!