Dlaczego nie mam okresu po odstawieniu tabletek?

Witam! Mam pytanie, od 4 miesięcy nie biorę tabletek antykoncepcyjne. Od tamtej pory miałam tylko raz okres zaraz po skończeniu opakowania. Dnia 24 grudnia pierwszy raz po odstawieniu proszków kochałam się z mężem lecz przed wytryskiem wyskoczył. Czy jest możliwość, że zaszłam w ciążę. Od pewnego czasu bolą mnie piersi a dzień po stosunku bolał mnie prawy jajnik. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jeżeli nie doszło do wytrysku mogło dojść do kontaktu z preejakulatem. Zawiera on dostateczną ilość plemników aby doszło do zapłodnienia. Po około 2 tygodniach od stosunku należy wykonać test ciążowy.
Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych zaburzenia cyklu mogą się utrzymywać nawet do pół roku. Zatem brak miesiączki może być wynikiem odstawienia tabletek antykoncepcyjnych lub ciąży.

Pozdrawiam