Dlaczego nie mam okresu po zastosowaniu 72 po?

Witam! Podczas weekendu majowego przyjęłam tabletkę 72 po, po niej okres spóźnił mi się 10 dni, a miesiączka w czerwcu spóźnia mi się już 17dni. W czerwcu kochałam się ze swoim mężczyzną, ale byliśmy zabezpieczeni w razie czego wykonaliśmy test ciążowy i wynik był negatywny. Czy istnieje możliwość, że jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Tabletka alarmowa zawiera wysokie stężenia hormonów, które nie pozostają obojętne dla organizmu. Zdecydowana większość pacjentek skarży się na nieregularne cykle po zastosowaniu antykoncepcji po stosunku. Taki stan może utrzymywać się nawet przez 6 miesięcy.

Jeżeli test ciążowy wyszedł negatywny po 14 dniach od daty ostatniego ryzykownego zbliżenia to ciąża jest praktycznie niemożliwa.

Pozdrawiam