Dlaczego nie mam okresu po zażyciu tabletki 72 h PO?

Witam Mój problem wygląda następująco: 7 stycznia po "niebezpiecznym" stosunku, po 30h wzięłam tabletkę 72 po. Okres pojawił się 12 stycznia. Natomiast do tej pory, tj. 20 luty, nie mam kolejnej miesiączki. Jaka może być przyczyna? Co prawda uprawiałam seks z chłopakiem dwa razy, 22 i 29 stycznia, ale za każdym razem z prezerwatywą. Nie wiem co robić...

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Lek, który Pani przyjęła nie chroni w 100% przed ciążą. Ponadto w późniejszym czasie były jeszcze stosunki dlatego należy wykluczyć ciążę. Powinna Pani wykonać test ciążowy.
Tabletka przyjmowana po stosunku może powodować przejściowe zaburzenia miesiączkowania. Brak miesiączki może z tego wynikać.

Gdyby wynik testu ciążowego był ujemny a miesiączka się nie pojawiła wskazana będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam