Dlaczego nie mam okresu po zażyciu tabletki 72 po?

Witam. Dnia 2010-10-11 uprawiałam seks, pękła nam gumka po czym następnego dnia udaliśmy się do lekarza po tabletkę 'po', dodam iż to była kwestia 12 godzin po stosunku. Problem tkwi w tym, że do tej pory nie mam okresu. Wykonałam 4 testy ciążowe, które były negatywne. Temperatury nie mam podważonej jak miewają kobiety w ciąży. Całkowicie zdaje sobie sprawę, że tabletka 'po' to burza hormonalna, ale czy to możliwe, żeby aż tak rozregulowała mi cykl? Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli wykonała Pani cztery testy ciążowe, które wszystkie dały wynik negatywny, to nie ma potrzeby myśleć o ciąży. Tabletka "po" zawiera duże ilości hormonu, będącego analogiem progesteronu, i może poważnie zaburzyć naturalny cykl hormonalny. Reakcja na nią jest sprawą bardzo indywidualną. Trudno mi powiedzieć kiedy cykl powróci do normy, ale raczej nie dziwi to, że jeszcze nie ma Pani miesiączki.

Pozdrawiam serdecznie!