Dlaczego nie mam orgazmu?

Mój problem dotyczy orgazmu. Kocham się z moim chłopakiem mniej więcej od 9 miesięcy i jeszcze nigdy podczas seksu z nim nie miałam orgazmu. Odczuwam przyjemność i satysfakcję z seksu jednak orgazmu nie mam. Bardzo mnie to martwi, ponieważ ufam mu i kocham go, podoba mi się i pociąga mnie seksualnie, a tego upragnionego przeżycia jak nie było tak nie ma. Próbowaliśmy już wszystkiego, pieszczoty oralne także i nic. Długi masaż przed, romantyczna atmosfera muzyka, wspólna kąpiel, różne pozycje, zero pośpiechu i stresu. Musze dodać to, że podczas masturbacji potrafię bez problemu osiągnąć orgazm łechtaczkowy, a kiedy on pieści mnie ręką (tak samo jak robię to ja) lub językiem to nie potrafię szczytować. Wyczytałam gdzieś, że sama masturbacja może mi przeszkadzać w osiągnięciu orgazmu z partnerem i przestałam, ale to także nic nie dało. Mój partner doskonale zna moje najczulsze miejsca i wie jak lubię być dotykana, lepiej się nie da. Jesteśmy całkiem bezsilni, ponieważ próbowaliśmy wszystkiego o czym piszą w poradnikach i niestety nic nam nie pomaga. Dlaczego nie mogę mieć orgazmu zarówno pochwowego jak i łechtaczkowego z moim partnerem? Co mam zrobić żeby w końcu udało się go osiągnąć? Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jest Pani bardzo młodą kobietą, która dopiero zdobywa doświadczenia seksualne. Współżyje Pani z partnerem od niedawna, co może powodować, że nie odczuwa Pani pełni satysfakcji w trakcie seksu. Także ciągłe skupienie uwagi obojga, zamiast na przyjemności i doznaniach fizycznych, tylko na samym fakcie jest czy nie ma orgazmu, może powodować, że Pani nie jest w stanie go odczuwać (polecam film na ten temat http://portal.abczdrowie.pl/orgazmocentryzm).
Masturbacja u kobiety pozwala jej poznawać swoje ciało i uczyć się przeżywania rozkoszy. U kobiet orgazm nie jest powiązany, tak jak u mężczyzn z konkretnym fizjologiczną reakcją, jaką jest wytrysk nasienia. Kobiecy orgazm zależny jest przede wszystkim od psychiki. Dlatego warto uczyć się swojego ciała oraz odczuwania przyjemności.

Pozdrawiam