Dlaczego nie mam owłosienia na nogach?

Witam, mam 18lat i krótko mówiąc występuje u mnie na nogach brak owłosienia. Włoski maja niecały centymetr są proste i bardzo rzadkie. Na rękach to samo. Wstydzę się chodzić w krótkich spodenkach ponieważ ludzie postrzegają mnie jak 14 latka...

Dzień dobry,

Rozwój fizyczny i psychologiczny zwykle określa się w pewnych ramach czasowych, ilościowych i jakościowych, co stwarza tzw "statystyczną normę". Odnosząc się do Pana zapytania, warto zadać sobie pytanie o Pana indywidualny czas biologiczny na pojawianie się określonych oznak dojrzewania. Wskazówką mogą być rodzice - ponieważ genetycznie mamy po połowie z jednej i z drugiej strony - zatem w jakim czasie te same co u Pana etapy dojrzewania dokonywały się u rodziców. A także co istotne czy jesteście podobni tzn - jakie owłosienie mają rodzice, a nawet dziadkowie (z nich mamy po 25% genów). Co oznaczałoby, że taka jest "uroda genetyczna".
Pana niepokój może być uzasadniony i jeśli Pan będzie spokojniejszy, że wszystko jest w porządku z Pana zdrowiem, można zrobić podstawowe badania endokrynologiczne i skonsultować wyniki z lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie