Dlaczego nie mam żadnych uczuć?

Witam, mam pewnie problem. Jakieś 3 miesiące temu zauważyłam, że nie mam uczuć. Może to dziwnie brzmi, ale wszystko jest mi obojętne. Niedawno zmarła moja babcią, którą jak mi się wydawało - bardzo kochałam. Niestety nie przejęłam się tym w cale. Wszyscy płakali, a ja nawet nie mogłam zmusić się do płaczu. Było to dla mnie zupełnie obojętne. Czasami gdy idę ulicą wydaje mi się, że nie czuję nic, zupełnie nic. Nie czuję szczęścia, smutku, ani miłości, jedynie obojętność. Mam chłopaka,który jest naprawdę wspaniałym człowiekiem, rodziców, znajomych, a jednak tego nie czuję, nie czuję ich bliskości. Nie wiem co się ze mną dzieje. Nigdy tak nie miałam zawsze szybko się wzruszałam, często się zakochiwałam, przejmowałam się losem bezdomnych zwierząt, a teraz? Teraz jest mi to wszystko obojętne. Proszę o pomoc. Co powinnam zrobić, aby było znów tak jak kiedyś?

KOBIETA ponad rok temu

Witam,
Z Twojego listu wynika, że od pewnego czasu zubożało Twoje życie emocjonalne. Podałaś dosyć konkretny termin, od kiedy odczuwasz tą zmianę, ale nie wiesz dlaczego akurat od tamtego momentu.
Odczuwanie obojętności niewątpliwie musi być powiązane z brakiem motywacji. Powinnaś zastanowić się, co takiego wydarzyło się trzy miesiące temu, że nagle przestało Cię obchodzić większość spraw i otaczających Cie ludzi. Postaraj tez przypomnieć sobie, dlaczego wcześniej było inaczej? Dlaczego przed trzema miesiącami wszyscy Cię obchodzili i wzruszałaś się ich losem?
Oczywiście taki stan może równie szybko minąć, jak się pojawił, musisz jednak trochę nad tym popracować.
Powinnaś skopić się na rzeczach, które kiedyś były dla Ciebie ważne i dały Ci szczęście. Wykorzystując swoje doświadczenie spróbuj przypomnieć sobie sposób w jaki wtedy na nie patrzyłaś. Jeżeli zaczniesz wzbudzać w sobie radość inne emocje także powrócą.
Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk