Dlaczego nie mam znajomych i przyjaciół?

Nie wiem jak zacząć najlepiej od początku a więc wstyd się przyznać ale nie mam koleżanek, znajomych wogóle mieszkam w takiej okolicy gdzie same chłopaki i jeszcze kuzyni i dlatego nie mam pewności siebie przez to że nie mam koleżanek z którymi mogłabym gdzieś wyjść pogadać o facetach dlatego jak kogoś poznam chodzi o płeć przeciwną to robię wszystko by go nie stracić i bardzo to przeżywam jeśli ktoś urywa kontakt a ja mam nadzieje na coś więcej nie wiem jak to zmienić bo źle mi z tym

Dzień dobry, warto zastanowić się co jest powodem braku koleżanek? Rozumiem że w otoczeniu którym Pani mieszka ich nie ma ale zapewne chodziła Pani do niejednej szkoły i tak powinna Pani nawiązywać relacje. Z drugiej strony nie posiadanie koleżanek to zapewne nie jedyny powód Pani niskiej samooceny. Domyślam się że w relacjach z mężczyznami nadmiernie o nich dbając może ich Pani w pewnym sensie osaczać. Proszę pamiętać żeby dawać innym szanse dbać o siebie. To buduje relacje! Obupulne staranie się o siebie. Warto pomyśleć o konsultacji z psychologiem. Zapewne na spotkaniu uda się bardziej zrozumieć Pani problem.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam, jest Pani wrażliwą osobą, zależy Pani na kontaktach, wsparciu koleżanek. Warto się zastanowić jak w jaki sposób stworzyć sobie możliwości poznania nowych ludzi, poznania osób które mogłyby być dla Pani przyjaciółkami, może poprzez wspólne zainteresowania. Proszę skorzystać z rozmowy z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl