Dlaczego nie mogę dojść do orgazmu?

Dzień dobry mam pytanie czy możecie mi pomoc. Gdy kocham się ze swoim facetem jest mi z nim bardzo dobrze ale gdy mam dojść do orgazmu to właśnie nie mogę a tylko się podnieca aż tak ze zaraz bym miała dojść i zastanawiam się dlaczego nie mogę dac jemu tej satysfakcji bo on by bardzo chciał bym doszła do orgazmu. Co mam zrobić proszę o pomoc z góry dziękuję....Pozdrawiam

Dzień dobry, w swoim zapytaniu pisze Pani, że ma problemy z osiągnięciem orgazmu, kiedy kocha się Pani z Partnerem. Zastanawiam się czy w trakcie masturbacji również pojawiają się takie trudności. Ogólnie przczyczyny takiego stanu mogą mieć 3 podłoża: podłoże biologiczne: przyjmowanie leków np. antydepresyjnych, zaburzenia hormonalne bądź naurologiczne; podłoże psychologiczne: doświadczenie w przeszłości przemocy na tle seksualnym lub przykre doświadczenia związane ze sferą seksualną oraz trzecie podłoże: społeczne czyli rygorystyczne wychowanie przez rodziców. W życiu seksualnym bardzo istotna jest też relacja pomiędzy parnterami: poczucie bezpieczeństwa, wzajemne zaufanie, bliskość emocjonalna, szczerość i wzajemne zrozumienie. W Pani wypowiedzi zwróciłam szczególną uwagę, na jedno zdanie- pisze Pani: "Zastanawiam się dlaczego nie mogę dać jemu tej satysfakcji". I tutaj przyszło mi na myśl pytanie: czy przeżycie orgazmu ma dać przyjemność Pani czy Partnerowi? Pozdrawiam oraz życzę wiele przyjemności.