Mężczyzna , 21 lat Rok temu zauważyłem, że podczas zwiększonego stresu nie mogę nabrać głębszego wdechu. Od roku zacząłem miewać to coraz częściej. Byłem u ortopedy, który stwierdził, że mam skoliozę piersiowo-lędźwiową prawostronną i teraz czekam na rehabilitacje w szpitalu. Mam pytanie, czy problem z oddychaniem zostanie mi do końca życia? Dodatkowo od jakiegoś czasu ciągle zauważam przyśpieszony puls serca. Czy te rehabilitacje pomogą na tyle, abym mógł z tym normalnie żyć, nie myśląc czy zaraz się nie uduszę?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).
  • Laryngologia – Laryngologia, inaczej otorynolaryngologia, to jedna z dziedzin medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń, które dotykają bezpośrednio naszych uszu, krtani, gardła, a także chirurgią gruczołów ślinowych, zatok przynosowych oraz języka oraz innych schorzeń głowy i szyi.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: