Dlaczego nie mogę nabrać powietrza?

Witam. Od jakiegoś czasu ok 2-3 tyg mam problemy z nabraniem powietrza, tzn. dokładnie nabraniem takiego pełnego wdechu. Ciągle uczucie duszności, braku pełnego nabrania powietrza, po kilku próbach zaciągnięcia udaje sie czasem nabrać powietrze a czasem to zajmuje dłużej. Nie ma to zwiazku z altywnoktywnoscia fizyczna czy odpoczynkiem. Mam możliwość sprawdzenia sobie saturacji i tętna na pulsoksymetrze, w chwilach niemożności nabrania powietrza sat wynosi 98-100%. Moje pytanie brzmi czy to może oznaczać choroby płuc w sensiee astme, nowotwory, zwerzenia?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jest to mało prawdopodobne, zważywszy na fakt, że wynik saturacji jest jak najbardziej prawidłowy. W razie niepokojących objawów powinna Pani zgłosić się do lekarza rodzinnego.