Dlaczego nie mogę osiągnąć orgazmu z partnerką?

Witam, jestem 19-letnim chłopakiem z dość dużym jak dla mnie problemem. Chodzi o moja "męskość". Od niedawna zaczynamy pozwalać sobie z moja partnerka na nieco więcej, jednak nie mogę dojść. Partnerka próbuje dogodzić mi ręka a także ustami, jednak nie potrafię tego dokończyć. Jedynym sposobem jest moja własna ręka i własne ruchy. Wtedy mogę osiągnąć szczyt. Drugim problemem jest to, ze mój penis przed stosunkiem "opada". Nie jest wystarczająco twardy by pozwolic sobie na seks. Proszę o pomoc.

Dzień dobry,

Pana opis może wskazywać na problem związany ze zbyt zadaniowym podejściem do seksu. Być może, skoro samodzielnie może się Pan zaspokoić, a problemy pojawiają się podczas współżycia z partnerką, w grę może wchodzić również nadmierne zdenerwowanie i oczekiwanie "najgorszego" - czyli właśnie osłabienia erekcji. Tego rodzaju nastawienia mogą mieć negatywny wpływ zarówno na stan erekcji, jak i na osiągnięcie orgazmu.

Możliwe również, że przyczyna jest bardziej prozaiczna - jak sam Pan napisał, od niedawna rozpoczęliście "dorosłe" współżycie, a jak wiadomo, debiuty nie zawsze są łatwe i nie zawsze kończą się pełnym sukcesem.

Tak czy inaczej, w oparciu o Pański opis trudno jest odnaleźć inne, bardziej złożone przyczyny problemu - być może ich po prostu nie ma. Aby jednak skutecznie odnaleźć pierwotną przyczynę, warto byłoby skorzystać z konsultacji seksuologicznej, a jeśli to nie jest możliwe - z psychologicznej. podczas której mógłby się Pan przyjrzeć stanowi Pańskich emocji podczas podejmowania współżycia.

Niezależnie od powyższego, nie można zapominać o antykoncepcji - chyba, że wspólnie z partnerką dopuszczacie możliwość zostania młodymi rodzicami.

Pozdrawiam.