Dlaczego nie mogę pozbyć się problemów?

Witam.Mam problem ktorego nie moge sie pozbyc.Przykladow jest duzo,nie wiem od czego zaczac. Czesto boje sie o kogos z moich bliskich, uslysze jakis halas to zaraz mam w glowie ze cos sie stalo komus, ktos sie zachlysnie to zaraz mam mysli w glowie ze umrze, ktos dlugo nie wraca do domu to mam mysli ze mial jakis wypadek i zaraz zadzwoni ktos ze szpitala lub policji. I wiele wiele innych, nikt z bliskich nie umarl wiec nie wiem czemu mam takie mysli i jak sie ich pozbyc??

Witam Pana. Przede wszystkim proszę pomyśleć o bezpośrednim kontakcie z lekarzem psychiatrą lub psychologiem. Z Pana opisu wynika, że może Pan doświadczać silnego lęku. Potrzebne będzie zdiagnozowanie natury tego lęku. Nie ma konieczności by to czego się Pan obecnie boi miało miejsce w Pana przeszłości (lęk o to, że ktoś bliski umrze - napisał Pan, że nikt bliski nie umarł). Być może z Pana lękiem i tego typu myślami jest związane doświadczenie traumy (to taka sytuacja, która przychodzi nagle i szybko powodując często poczucie przytłoczenia, przerażenia i bezsilności). To oczywiście tylko hipoteza. Proszę skorzystać z bezpośredniego kontaktu z którymś z wymienionych przeze mnie specjalistów. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (można też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza