Dlaczego nie mogę przełykać jedzenia?

Witam. Od około roku mam problemy z przelykaniem jedzenia. Jest to jakby blokada ktora zaczyna sie w ustach przez co muszę przepijac kazdy kęs (wypijam 4 szklanki wody do obiadu przez co jem mniej). bylem na gastroskopii którą przeszedlem bardzo dobrze i mam podejrzenie helicobacter pylori czy to może byc przyczyną? (nie miewam bólów brzucha) Dodam takze ze podejrzewam u siebie nerwice, zdarza się że bez powodu doskwiera mi dretwienie rąk, szyi i innych części ciala- dretwieją mi różne miejsca na ciele i czasem co kilka dni czasem codziennie. W momencie jedzenia gdy zle przelkne jedzenie zaczyna się u mnie panika, zaczynam sie pocic, serce bije szybciej i mam wrazenie jakbym nie mógł zlapac oddechu co oczywiscie jest tylko moim wymyslem, czy ta nerwica jest do wyleczenia lekami? Panikuje tylko przy jedzeniu a co do dretwienia ciała nie ma reguly odbywa sie to po prostu nagle bez powodu. Licze na odpowiedź i pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować swoje dolegliwości z neurologiem. Pozdrawiam.