Dlaczego nie mogę schudnąć, chociaż ćwiczę i ograniczam jedzenie?

Witam, mam 22 lata. Ważę 57 kg i mam 161 cm wzrostu. Od miesiąca biegałam 15 minut dziennie, nie jadam też żadnych posików po godzinie 16. (tylko śniadamnie i obiad, w międzyczasie owoce). Nie widząc efektów zaczęłam treningi fitness pokazywane na stronie internetowej i mimo kolejnych 3 tygodni dalej nie widzę efektów, moja waga się nie zmienia. Dlaczego?
22 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

przede wszystkim Twoje BMI wynosi 22 i oznacza wagę ciała prawidłową. Im więcej osoba ma nadwagi, tym szybciej chudnie. Należałoby zbadać skład Twojego ciała, aby przekonać się, czy masz za dużo tkanki tłuszczowej, ponieważ wskaźnikm BMI na to nie wskazuje.

Po drugie, aby pozbyć się tłuszczu trzeba przynajmniej 30-40 minut wysiłku aerobowego (tlenowego jak pływanie, biegania, jazda na rowezre itp), ponieważ dopiero po tym czasie zaczyna być spalane więcej tłuszczu, a mniej węglowodanów.

Ćwiczenia fizyczne w małym stopniu wpływają na utratę ciała. Są bardziej skuteczne w kształtowaniu określonych partii ciała.

Aby chudnąć trzeba jeść! Najlepiej 4-5 regularnych posiłków, aby orgaizm spalał kalorie, a nie magazynował je na długie przerwy i momenty głodu. Kolację można spożyć na 2-3 godziny przed snem i nie trzeba z niej rezygnować.

Pozdrawiam