Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego nie mogę schudnąć i mam problemy?

Witam, mam problem ze schudnięciem. Od miesiąca się odchudzam i waga nie wskazuje żadnej zmainy, pomimo zdrowego odżywiania i ćwiczeń. Mój bilans kaloryczny wacha się w 1500-1600 kalori i są to produkty zdrowe i nie przetworzone. Oprócz tego ćwiczę 3 razy w tygdniu na siłowni (zaajęcia fitness) i 3 razy biegam. Moja waga to 85 kg, a wzrost 170cm. Dlaczego nie mogę schudnąć?
KOBIETA, 18 LAT 11 miesięcy temu

Objawy niedoboru nasyconych kwasów Omega 3

Co się stanie, jeśli w naszej diecie zabraknie kwasów tłuszczowych omega-3? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są objawu niedoboru tego składnika. Wypowiada się dr Leszek Walentynowicz, internista.

Witam serdecznie, trudno jest mi ocenić dlaczego Pani nie chudnie, ponieważ nie znam Pani obecnego jadłospisu ani stanu zdrowia. Pisze Pani iż bilans kaloryczny jest w granicach 1500-1600 kcal ale musi Pan wiedzieć że kalorie to nie wszystko i ważniejszy jest skład Pani diety. Aby coś doradzić musiałabym zebrać wywiad żwieniowy i zdrowotny. W tym celu zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pani z Warszawy prowadzę również konsultacje online.

W razie dodatkowych pytań lub zapisów na wizytę zachęcam do kontaktu: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Dzień dobry! Tempo utraty masy ciała jest aspektem bardzo indywidualnym. U jednych osób przebiega ono szybciej, a u innych nieco wolniej. Proszę pamiętać, że każdy organizm jest inny, a chudniecie jest złożonym procesem metabolicznym. Aby rzetelnie odpowiedzieć na pytanie potrzebna byłaby dokładna analiza jadłospisu, rodzaj i ilość spożywanych produktów, a także ocena stanu odżywienia i stanu zdrowia. Być może spożywa Pani zbyt małą ilość kalorii lub na przykład jeden, ale za to bardzo obfity i kaloryczny posiłek dziennie zamiast pięciu równomiernie rozłożonych posiłków. Należy zwrócić uwagę także na sport. Być może rodzaj i intensywność uprawiania sportu jest nieprawidłowa. Może trenuje Pani zbyt intensywnie lub odwrotnie - monotonnie ze zbyt małym, jednakowym przez cały okres redukcji obciążeniem. Proszę zwrócić uwagę na ćwiczenia tlenowe o umiarkowanej intensywności, ale także na elementy ćwiczeń oporowych, czy interwałowych. Kombinacje tych wszystkich ćwiczeń są efektywniejsze przy spalaniu tkanki tłuszczowej, niż na przykład sama monotonna jazda na rowerze. Dodatkowo, rozwijanie tkanki mięśniowej podczas ćwiczeń oporowych powoduje, że wzrasta poziom spoczynkowej przemiany materii, więc metabolizm przyspiesza.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie! Monika Frank, Dietetyk www.poznan.mojdietetyk.pl poznan@mojdietetyk.pl tel. 698 418 306

Warto również przeczytać: Dlaczego odchudzanie znowu Ci nie wyszło? http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dlaczego-odchudzanie-znowu-ci-nie-wyszlo.html?c=9

Dietetyk udzielający konsultacji dietetycznych w poradni w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy