Dlaczego nie mogę skupić wzroku?

witam, od paru dni, całkowicie nie mogę skupić wzroku. chce popatrzyć w 1 punk i po 2-3 sekundach nawet na siłe próbując, mój wzrok wędruje własciwie nigdzie, jest otępiały jakby patrzył wszędzie i nigdzie. Zawsze miałem astygmatyzm ale skala tego zjawiska jest olbrzymia. Jakbym cały czas patrzył ale nie widzę nic.

Witam.czy Pan widzi dobrze czy źle? Tępy wzrok to nie jest ocena widzenia. Również skupienie wzroku to określenie jest bardzo nieprecyzyjne. Zbadać i będzie wiadomo. Pozdrawiam serdecznie