Dlaczego nie mogę zajść w ciążę mimo prób?

Witam! Tabletki antykoncepcyjne brałam przez 4 lata. Od października 2011 roku nie biorę, a od stycznia 2012 roku staramy się z mężem o dziecko, ale bezskutecznie. Dzięki internetowej stronie obliczyłam sobie dni płodne i dzień owulacji, bo miesiączkę mam regularną po odstawieniu tabletek zawsze co 28 dni. Współżyliśmy ostatnio dzień przed owulacją, dzień po owulacji i nic z tego. Co dalej robić? Mąż brał w roku 2011 przez 3 miesiące lekarstwa psychotropowe, czy może to jest powodem tego, że nie mogę zajść w ciążę? Czy może to, że ja brałam przez tak długi okres tabletki antykoncepcyjne? Dodatkowo teraz przez pół miesiąca biorę kwas foliowy. Bardzo proszę o pomoc.

Witam serdecznie! Z Pani opisu wynika, iż starania o dziecko podjęli Państwo niespełna 2 miesiące temu. Przeciętna para dowiaduje się o powiększeniu rodziny po 3-4 miesiącach regularnych stosunków. Niektóre młode, zdrowe pary zachodzą w ciążę później, nawet w przeciągu 12 miesięcy. Brak efektów po roku regularnych zbliżeń może być niepokojące i powinno skłonić parę do wizyty w poradni niepłodności. W obecnej sytuacji powinna Pani kontynuować suplementacje kwasu foliowego i być dobrej myśli. Pozdrawiam