Dlaczego nie mogę zajść w ciążę, pomimo stosunków bez zabezpieczenia?

Jestem mężatką juz 3 lata nie zabezpieczamy sie z mężem wogóle, co znaczy że przez ten cały czas staramy sie o dziecko. Mąż ma już swoje dzieci z poprzedniego konkubinackiego związku tak wiec wyglada na to że z jego strony nie powinno być problemu. Mnie nie jeden lekarz zapewniał że też nie mam problemów z zajściem ale wciąż nic z tych starań nie wychodzi. Jak poprosiłam lekarza żeby coś w końcu zacząć z tym robić to dał mi kalendarz miesiączkowy. Co ja mam dlej z tym robić?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trudno mi odpowiadać za innych lekarzy, nie mniej jednak okres 3 lat w bezowocnym staraniu się o potomstwo jest wskazaniem do rozpoczęcia diagnostyki w kierunku leczenia niepłodności.