Dlaczego nie mogę zajść w drugą upragnioną ciążę?

Witam Pana/Panią doktor!
Mam 34 lata i pytanie, dlaczego nie mogę zajść w drugą ciążę już 24 miesiące?

Pierwsze dziecko urodziłam 10 lat temu (cesarskie cięcie). A teraz mam troszkę złe objawy, które może mają tu znaczenie. Otóż, po miesiączce, mam brązowe plamienia, które trwają do 12 dnia cyklu (jakieś pół roku to trwa). Nawet, gdy pojawia się już śluz płodny, to jest on początkowo brązowy, 14 dnia cyklu jest już czysty, przeźroczysty. Czy może to być powód braku ciąży? Co może być powodem tych brązowych plamień?
Bardzo dziękuję za udzielenie mi odpowiedzi.
Pozdrawiam...

Szanowna Pani

Opis Pani objawów sugeruje, że konieczna może się okazać wizyta u ginekologa. To, że urodziła już Pani dziecko jest oczywiście pewną wskazówką, ale nie jest gwarancją na skuteczne zajście w ciążę także teraz. Sądzę, że ginekolog powinien zlecić Pani panel badań hormonalnych, aby określić, w czym tkwi problem.